Национално състезание IT Знайко 2020

Трети /национален/ кръг

Регламентът и датите за присъствено провеждане на финалите ще бъдат обявени след приключване на епидемичната обстановка. Евентуалните дати бяха 26-28 юни 2020 за 5-8 клас и 3-5 юли 2020 за 1-4 клас. 

ТЕМИТЕ за финалният кръг са:

ПРИКЛЮЧЕНИЯ:

  • Приключенията на бухалчето Бохо;
  • Летни приключения;
  • На гости в света на мравките;
  • Забавна математика.

ФАНТАЗИЯ:

  • Аз съм най-великият изобретател;
  • Преобразуващи машини.

ИЗСЛЕДОВАТЕЛ:

  • Вторият живот на една дъвка;
  • Тайните на водата и нейните митични обитатели;
  • Древна Тракия – земя на съкровища и легенди;
  • Историята на … (всеки сам да продължи изречението).

ПОЗИЦИЯ:

  • Правилата са здраве!
  • Утре ще оставя компютъра си у дома;
  • Кампания „Рециклирай това!“.

Втори /областен/ кръг

Поради създадената обстановка, свързана с COVID-19, областният кръг се проведе онлайн на 20 май /сряда/ 2020! Участниците от ЧОУ “Малкият принц” и ИТ гимназия “Екзюпери” работиха по тема, която избраха от предложените в продължение на 6 часа от 9:00 до 15:00 часа. 

Националното жури оцени високо проектите на участниците ни – 21 са класирани за голям финал (10 в група А и 11 в група В) и 4 са класирани за малък финал (група С) и нито един в група D. Можете да изтеглите сертификатите за участие от тук:

Категория ИТ /компютърна рисунка/

ИТЪН Илиев – 680 точки за рисунка по темата “Моят робот”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

ТЕОДОР Славов – 670 точки за рисунка по темата “Моят робот”, класиран в за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

Категория ПРОГРАМИСТ

ЕГОР Гуляев – 800 точки за история, програмирана на Scratch по темата “В училище през 22 век”, класиран за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ

АЛЕКС Савов – 690 точки за история, програмирана на Scratch по темата “В училище през 22 век”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/

АЛЕКСАНДЪР Костов – 500 точки за презентация по темата “В училище през 22 век”, класиран за малък финал в група С.
СЕРТИФИКАТ

Категория ПРОГРАМИСТ

ТИХОМИР Петров – 900 точки за история, програмирана на Scratch по темата “Приказка за лека нощ”, класиран за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ

АЛЕКСАНДЪР Михайлов – 820 точки за програма на Scratch по темата “Знайко в страната на чудесата”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/

ДАНИЕЛ Комаров – 910 точки за презентация по темата “Герои на минало, настояще и бъдеще”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

РАЯ Чендова – 860 точки за презентация по темата “Световни рекорди”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

ДАНИЕЛ Панов – 790 точки за презентация по темата “Световни рекорди”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

КАЛИНА Трайкова – 830 точки за презентация по темата “В училище през 22 век”, класирана за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ

МАРТИН Георгиев – 800 точки за презентация по темата “Световни рекорди”, класиран за голям финал в група В.
СЕРТИФИКАТ

МАГДАЛЕНА Янчева – 740 точки за презентация по темата “Приказка за лека нощ”, класирана за малък финал в група С.
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/ – екипи от 2 до 5 ученика 

АЛЕКСАНДРА Славова и КЛАРА Капричева – 860 точки за презентация по темата “Знайко в страната на чудесата”, класирани за голям финал в група А с максимален брой точки в България!
СЕРТИФИКАТ_Александра
СЕРТИФИКАТ_Клара

РОБЪРТ Карамфилов и ИВАН Христов – 800 точки за презентация по темата “Моят робот”, класирани за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ_Робърт
СЕРТИФИКАТ_Иван

ЮЛИЯН Манолов и Николай Михайлов – 790 точки за презентация по темата “Световни рекорди”, класирани за малък финал в група С.
СЕРТИФИКАТ_Юлиян
СЕРТИФИКАТ_Николай

Категория УЕБ

ЛЪКИ-МАРТИН Матев – 850 точки за уеб сайт по темата “Моят робот”, класиран за голям финал в група А с максимален брой точки в България!
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

МИЛИЦА Капралова – 810 точки за презентация по темата “Моят робот”, класирана за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ

Категория ИТ /компютърна презентация/ – екипи от 2 до 5 ученика

ВАНИНА Дикова и СОФИЯ Долгова – 870 точки за презентация по темата “Приказка за лека нощ”, класирани за голям финал в група А с максимален брой точки в България!
СЕРТИФИКАТ_Ванина
СЕРТИФИКАТ_София

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

ЕМИЛ Васев – 770 точки за презентация по темата “Приказка за лека нощ”, класиран за голям финал в група А.
СЕРТИФИКАТ

НИКОЛАЙ Комаров – 750 точки за презентация по темата “Светът в криптовалути”, класиран за голям финал в група В.

СЕРТИФИКАТ

Първи /предварителен/ кръг

Категория ИТ /компютърна рисунка/

ВАСИЛ Костов – 515 точки за рисунка по темата ” “, класиран в група В.

ЕЛЕНОР Пакендорф – 460 точки за рисунка по темата “”, класирана в група С.

АЛЕКСАНДЪР Капричев – 455 точки за рисунка по темата “”, класирана в група С.

МАЛЕНА Желяпова – 450 точки за рисунка по темата “”, класирана в група С.

ТЕОДОР Славов – 445 точки за рисунка по темата “”, класиран в група С.

ИТЪН Илиев – 435 точки за рисунка по темата “”, класиран в група С.

Категория ИТ /компютърна рисунка/

МИРОСЛАВ Попов – 690 точки за компютърна рисунка по темата ” “, класиран в група В.

ВЛАДИСЛАВ Воробев – 645 точки за компютърна рисунка по темата ” “, класиран в група С.

ЛЕОН Долгов – 430 точки за компютърна рисунка по темата ” “, класиран в група С

Категория ПРОГРАМИСТ

АЛЕКСАНДЪР Михайлов – 870 точки за програма на Scratch по темата ” “, класиран в група А.

Категория ИТ /компютърна презентация/

ЛЕОРА Каракостова – 730 точки за презентация по темата ” “, класирана в група С.

ДАНИЕЛ Комаров – 665 точки за презентация по темата ” “, класиран в група С.

ТИХОМИР Петров – 515 точки за презентация по темата ” “, класиран в група С.

РАДИНА Трифонова – 510 точки за презентация по темата ” “, класирана в група С.

РАЯ Чендова – 505 точки за презентация по темата ” “, класирана за група С

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

КАЛИНА Трайкова – 760 точки за презентация по темата ” “, класирана в група В.

МАГДАЛЕНА Янчева – 760 точки за презентация по темата ” “, класирана в група В.

Категория ИТ /компютърна презентация/ – екипи от 2 до 5 ученика 

АЛЕКСАНДРА Славова и КЛАРА Капричева – 740 точки за презентация по темата ” “, класирани в група А.

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

ДИМИТЪР Тодоров – 720 точки за презентация по темата ” “, класиран в група В.

Категория ПРОГРАМИСТ – индивидуално участие

ПЕТЪР Иванов – 700 точки за история, програмирана на Scratch по темата ” “, класиран в група В.

Категория ПРОГРАМИСТ – екипи от 2 до 5 ученика

АЛЕКСАНДЪР Чернев и ИВЕЛИН Димитров – 730 точки за история, програмирана на Scratch по темата ” “, класирани в група А.

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

СОФИЯ Долгова – 750 точки за презентация по темата ” “, класирана в група А.

Категория ИТ /компютърна презентация/ – индивидуално участие

АНГЕЛ Симеонов – 860 точки за презентация по темата ” “, класиран в група А.

КРИСТИАН Майсторов – 750 точки за презентация по темата ” “, класиран в група А.

НИКОЛАЙ Комаров – 740 точки за презентация по темата “”, класиран в група А.

АЛЕКСАНДЪР Димитров – 610 точки за презентация по темата “”, класиран в група В.